ראשון לציון

גרעין אח"י בראשון לציון הוא גרעין משפחתי איכותי וגדול של כ-20 בנות שמחולקות בין 6 חטיבות ביניים ו-4 תיכונים בסגנונות שונים וברחבי העיר. 

תקן הבוקר של בת אח"י הוא תקן בו בת השירות נכנסת לחטיבת ביניים או תיכון (או שניהם) במקיף חילוני ומשתלבת בו לחלוטין. נהפכת להיות חלק מהצוות ועם זאת גם חלק בלתי נפרד מהתלמידים.
בת השירות במקיף מעבירה שיעורי יהדות בכיתות, מכינה פעילויות חברתיות שמועברות בשכבות, מכינה קישוטים בבית הספר בהתאם לזמני השנה ולימים מיוחדים ובעיקר יוצרת קשרים אישיים ומשמעותיים עם התלמידים והמורים.  

בכל שבוע אנחנו מתכנסות לישיבת גרעין בה ליגל הרכזת שלנו מטעם עמותת אח"י מקשיבה לנו בסיכום השבוע שחלף, אנחנו משתפות מה התוכניות שלנו השבוע ואיך אנחנו מרגישות באופן כללי.. ישיבת הגרעין נועדה לגיבוש ולזמן איכות משותף. בדרך כלל ליגל מעבירה לנו סדנא מושקעת שמאפשרת לנו להתעצם ולגדול.
ליגל היא אוזן קשבת, היא עושה הכל בשביל שלנו יהיה טוב יותר וכיף יותר במקיף, בתקן הצהריים, בדירה ובכל..

בין פעמיים לשלוש בשבוע אנחנו בתקני צהריים משמעותיים. האפשרויות לתקנים מגוונות וגורמות לכל בת למצוא את המקום המדוייק לה. תקני הצהריים שפעלו בשנים האחרונות הן, מועדוניות רווחה, ליווי קשישים, רכזת נחשון בבנ"ע, קומונה, חוות סוסים, מרכזי נוער, סח"י, בית חם, סיוע למשפחה עם קשיים, מרכז למידה ועוד...

פעם בשבוע מתכנסות בנות השירות למדרשה שנפתחה וקמה מתוך הגרעין. המדרשה עונה לצורך שלנו לשמור ולחזק את העולם התורני שלנו. היא מקום להתפתחות אישית, זמן שמיועד לצמיחה האישית שלי וללמידה.

אחת לשלושה שבועות אנחנו נשארות לשבת תלמידים. שבת תלמידים זו שבת שבה בנות השירות שבמקיף מסויים מזמינות שכבה מתוכו לארוחת שישי חוויתית וכיפית. בשבתות התלמידים נחשפים לאווירת שבת שונה. אנחנו עושות איתם קידוש, שרות שירים, מעבירות פעילות ערכית ומפתחות שיח אישי עמוק. התלמידים ואנחנו לא רוצים לסיים את הארוחה, נשארים עד שעות מאוחרות ויוצאים בתחושה טובה ועוצמתית כל כך. השבת היא זמן טוב להעמיק את  הקשר עם התלמידים ומחברת בנינו מאוד.

הבנות מתגוררות ביחד ב-2 דירות, המיועדות רק לבנות אח"י. האווירה הטובה שקיימת ביחד והשיחות על העבודה הדומה שלנו גורמות לאחדות וגיבוש ועוזרות גם ברגעים מאתגרים.

 

העשייה שלנו בשנה הזאת בשירות כל כך משמעותית ומספקת. כל יום אנחנו עוברות חוויות מטורפות. מתחילות את היום בחיוך ומסיימות אותו בחיוך...

נשמח שתצטרפי אלינו ♡