ראשון לציון

גרעין אח"י בראשון לציון הוא גרעין משפחתי איכותי וגדול של כ-20 בנות שמחולקות בין 6 חטיבות ביניים ו-4 תיכונים בסגנונות שונים וברחבי העיר. 

תקן הבוקר של בת אח"י הוא תקן בו בת השירות נכנסת לחטיבת ביניים או תיכון (או שניהם) במקיף חילוני ומשתלבת בו לחלוטין. נהפכת להיות חלק מהצוות ועם זאת גם חלק בלתי נפרד מהתלמידים.
בת השירות במקיף מעבירה שיעורי יהדות בכיתות, מכינה פעילויות חברתיות שמועברות בשכבות, מכינה קישוטים בבית הספר בהתאם לזמני השנה ולימים מיוחדים ובעיקר יוצרת קשרים אישיים ומשמעותיים עם התלמידים והמורים.
בנוסף בת השירות משתלבת בכל ההוואי החברתי של בית הספר , ועובדת בשיתוף הרכזת החברתית .

בכל שבוע אנחנו מתכנסות לישיבת גרעין בה אנו מסכמות את השבוע שחלף , מעבירות חוויות מהשבוע שהיה ומתכננות את המשך העשייה. ישיבת הגרעין נועדה גם לגיבוש ולזמן איכות משותף , גם לתכנון עשיה משותפת .
צופיה הרכזת היא אוזן קשבת, היא עושה הכל בשביל שלנו יהיה טוב יותר וכיף יותר במקיף, בתקן הצהריים, בדירה ובכלל..

בין פעמיים לשלוש בשבוע אנחנו בתקני צהרים משמעותיים. האפשרויות לתקנים מגוונות וגורמות לכל בת למצוא את המקום המדויק לה. תקני הצהריים שפעלו בשנים האחרונות הן, מועדוניות רווחה, ליווי קשישים, רכזת נחשון בבנ"ע, קומונה, חוות סוסים, מרכזי נוער, סח"י, בית חם, סיוע למשפחה עם קשיים, מרכז למידה ועוד...

פעם בשבוע מתכנסות בנות השירות למדרשה שנפתחה וקמה מתוך הגרעין. המדרשה עונה לצורך שלנו לשמור ולחזק את העולם התורני שלנו. היא מקום להתפתחות אישית, זמן שמיועד לצמיחה האישית שלי וללמידה.

אחת לשלושה שבועות אנחנו נשארות לשבת תלמידים. שבת תלמידים זו שבת שבה בנות השירות שבמקיף מסוים מזמינות שכבה מתוכו לארוחת שישי חווייתית וכיפית. בשבתות התלמידים נחשפים לאווירת שבת שונה. אנחנו עושות איתם קידוש, שרות שירים, מעבירות פעילות ערכית ומפתחות שיח אישי עמוק. התלמידים ואנחנו לא רוצים לסיים את הארוחה, נשארים עד שעות מאוחרות ויוצאים בתחושה טובה ועוצמתית כל כך. השבת היא זמן טוב להעמיק את הקשר עם התלמידים ומחברת בנינו מאוד.

הבנות מתגוררות ביחד ב-2 דירות, המיועדות רק לבנות אח"י. האווירה הטובה שקיימת ביחד והשיחות על העבודה הדומה שלנו גורמות לאחדות וגיבוש ועוזרות גם ברגעים מאתגרים.

 

העשייה שלנו בשנה הזאת בשירות כל כך משמעותית ומספקת. כל יום אנחנו עוברות חוויות מטורפות. מתחילות את היום בחיוך ומסיימות אותו בחיוך...

נשמח שתצטרפי אלינו ♡