יפו בת ים

גרעין אח"י ייחודי בשילוב מדרשה 3 פעמים בשבוע. עשייה משמעותית בבוקר, תקני צהריים מגוונים ובנייה של העולם הרוחני שלך. הכל במקום אחד !

תקני הבוקר שלנו-

בתחום החברתי בת השירות אחראית על הובלת פרויקטים חברתיים יחד עם הרכזת החברתית של ביה"ס (פעילויות סביב חגי השנה- חנוכה, פורים, פסח וכו), עזרה בהכנת טקסים, הובלת מועצת תלמידים, קבוצות התנדבות שונות, של"ח ועזרה בכל מה שצריך. 

בתחום הלימודי בת השירות עוזרת באופן פרטני לתלמידים, הזדמנות מדהימה לקדם תלמידים וליצור קשר אישי ומשמעותי. 

בנוסף, בת השירות מעבירה שיעורי חינוך בתחומי מורשת, זהות וציונות ושלל ערכים שהיא בוחרת להעביר לתלמידים. כל התחומים האלה מובילים יחד לקשר אישי משמעותי המאפשר השפעה אדירה על בני הנוער שלנו ועל העתיד שלהם.

בחלק מבתי הספר שלנו יש שיעורים שקבועים במערכת וכך יש לבת קשר רציף ותהליכי עם כיתות במהלך השנה. ובחלק מבתי הספר הדגש הוא יותר לימודי ובהם בת השירות נמצאת רוב הזמן באותה כיתה, כיתה של תלמידים שצריכים עזרה לימודית, היא עוזרת, מעודדת ותומכת בהם. בנוסף, כל הבנות מעבירות פעילויות חברתיות סביב מעגל השנה, לקראת חגים וימים חשובים. יש לבת השירות יכולת להעניק לתלמידים חיוך, אוזן קשבת ותחושה שהם אהובים ויש מישהו שאכפת לו מהם.

תקני צהריים-

בנוסף לעבודה עם הנוער בבוקר יש מגוון רחב של תקני צהריים שניתן להתנדב בהם אחר הצהריים. תקני הצהריים הם בעיקר עם נוער בסיכון במטרה להצמיח ולקדם אותם. תקני צהריים מתבצעים בגרעין יפו הנקרא "מאירים ביפו" עם שלל תקנים מגוונים הכוללים מועדוניות נוער ורווחה, פעילות עם קשישים, הפעלת חנויות יד שניה, יוזמה של פרוייקטים ועוד.

השילוב עם מדרשת יפו-

בת באח"י בת ים היא חלק ממדרשת יפו בה נמצאות כ-90 בנות שירות איכותיות שרוצות לצמוח בעולם התורה ומתוכו לצאת לשנת עשייה משמעותית. יחד, הן מהוות קבוצה איכותית ומגובשת, עובדות בשיתוף פעולה, נמצאות יחד 3 פעמים בשבוע בין השעות-18:00- 22:00 ללמידה משותפת, מעמיקה ובונה. השילוב בין שנת שירות משמעותית ומדרשה מאפשר לבנות להיטען בעוצמות של תורה ואותם יום יום להביא לידי ביטוי בעם ישראל. מתוך תפיסה זו, בנות המדרשה כולן מרימות פרויקטים ביפו עם אוכלוסיות שונות ומשפיעות אור על כל העיר. בין הפרויקטים של המדרשה- הדלקת נרות עם קשישים בעיר, שימוח בבתי חולים, קבלת שבת עם תושבי יפו ועוד שיתופי פעולה מדהימים עם הגרעין ביפו.

ולמה עוד כדאי לעשות אצלנו?

  • אליענה הרכזת של אח"י וליאת הרכזת של עמינדב וכלל צוות המדרשה – מהוות אוזן קשבת– מלוות, תומכות, עוזרות ומפרגנות! 
  • הבנות נשארות לשבת חוויתית ומגבשת פעם בשלושה שבועות- בשבתות הן נפגשות עם התלמידים בסעודת שבת, יחד איתם עושים קידוש ואחר כך יושבים לשיח עמוק עם הנוער. השבת מאפשרת לחזק את הקשר עם תלמידים באווירה אחרת מחוץ לבית הספר.
  • ודבר אחרון והכי חשוב – באח"י יותר ממה שנותנים מקבלים. מקבלים הזדמנות להכיר את עם ישראל כמו שהוא, לחזק ולהתחזק באהבת ישראל. דרך המערכים שמעבירים בכיתות לומדים הרבה בעצמנו. ועצם המפגש והשיח עם אוכלוסיה אחרת בעם שלנו הוא כשלעצמו שליחות ענקית ונותן תחושת סיפוק אדירה!

אז אם את מחפשת שנה משמעותית שתוכלי לנצל בה את השבוע שלך בצורה מטורפת - עשייה משמעותית בבוקר ובצהריים עם כלל החברה הישראלית  וליהנות גם משילוב מדרשה בונה, מחזקת ומשמעותית 3 פעמים בשבוע – מקומך איתנו!!! בואי להאיר!